Král Jelimán

13. října 2013 v 12:24 |  Reakce na videa
Dneska ráno, když se mi podařilo vstát vyjímečně brzy, jsem přistihla mamku jak se dívá na film Moje superbejvalka (?) nějak tak se to jmenovalo.
Sledovala jsem to s ní, a jak se film blížil ke konci, cítila jsem, jak mi s každou vteřinou klesá IQ. V jendu chvíli jsem nevěděla, jestli je to myšlené vážně nebo jako parodie. Na jendu stranu mi přišlo, že to musí být parodie, protože taková stupidita přece nemůže být myšlena vážně. Potom tam ale používali výrazy, které se úplně nehodí k nedělnímu dopoledni.

Chování hlavní hrdinky mi přišlo nesmyslné a nejvíc mě dostalo to, když z ní na konci udělali chudinku, protože jí chtěl hlavní záporák, který tam byl jenom proto, aby tam byl, celou dobu zabít. Přičemž si to špatně vyložila, protože on jí nechtěl zabít, ale jenom zbavit jejích schopností, protože s ní kdysi chodil a ona ho odkopla a on jí přesto celou dobu miloval. Přestala si ho všímat, teď byla někdo, byla superhrdinka a o něj se už nazejímala. Ignorovala celé jeho bytí. Když vám ukážou tohle, nemůžou potom přece chtít, aby ste uvěřili tomu, že ona je ten chudáček, když si jí hlavní záporák nevšímal. Tohle je přece na hlavu?
Nehledě na to, že byla už od prvního pohledu nesympatická.

Přemýšlela jsem nad tím a říkala si, proč tohle dělají? Potom přišel na řadu Prima svět. Myslela jsem si, že si tím zpravím náladu, protože tam vždycky byly zajímavé reportáže a ono ejhle.
Celou tu dobu jsem měla pocit, že ze mě dělají pitomce. Nejen ohledně toho, jak to bylo nadabované, ale i jakým způsobem to podávali. Bylo to skoro jako kdyby mluvili k malým dětem a ne k dospělým lidem, kterým to je určeno.
Trochu mě to znechutilo.

Začala jsem se v tom trochu rýpat a na mysl mi samozřejmě ihned přišla televize Nova. Nechci tohle téma rozebírat, protože všem musí být jasné, že když někomu v "seriózním" zpravodajství, pustí reportáž o tom, jak mrzne voda, popřípadě proč padá namazaný chleba marmeládovou stranou na zem, nemůžou si o nás myslet nic lepšího, než jsme mentálně postižení.
Myslí tohle opravdu vážně? Mám pocit, že cílem televize je, udělat z nás všech pitomce. Někdy když se na ní dívám, tak mi hlavou běží: ,,Vraťtem mi prosím mozek!"


My přece máme na víc než na idiotské reportáže a americké stupidity. V to jsem upřímně věřila, než jsem objevila tohle video.


Pustila jsem si ho asi pětkrát, protože je neuvěřitelně vtipné a přesně vystihuje to, co si myslím. Když jsem to pak ale vzala z té vážnější stránky, přišlo mi, že nemáme šanci. Skoro jako kdyby tohle byla ta poslední kapka.

Je úžasné, že je náš prezident takový showman, ale kdo k němu může vzhlížet, kdo z nás se může polehnout na takového neotesance a řekla bych skoro až hlupáka? Kdybychom se pokusili brát to trochu vážně, opravdu pro naši malou zemičku v srdci Evropy může něco získat? Opravdu za nás může něco vybojovat? Opravdu může zapůsobit na okolní svět tím dobrým způsobem tak, že se o nás přestane šuškat, že jsme národ zlodějů a blbců?
Nedělá z nás snad všemi svými pitomými pokusy o vtipy, pitomce? Nezesměšňujeme se před celým světem?
Neuvěřitelně mě to zamrzelo. Protože s tím, že jsem češka nic nenadělám. Ale chci být hrdá na to, v jaké zemi žiji. Přesto že tu máme spoustu romů, ukrajinců, rusů, vietnamců a podobných menšin, které nás postupně rozkládají.
Nezavinili jsme si to snad sami?
Opravdu si lidé můžou myslet, že kdybychom romy poslali do nějakého jiného státu, kdybychom se všech menšin zbavili, byla by tohle lepší země? Není to náhodou v nás? Nesnáším pořekladlo: "Nejdřív si zameť před svým prahem, ne budeš soudit druhé" ale není to přesně to, co musíme udělat?

Když už to došlo tak daleko, že nemáme vládu na kterou bychom se mohli spolehnout, že nemáme prezidenta, na kterého bychom mohli být hrdí, že nemáme spoluobčany, kteří by byli slušní, neměli bychom se snažit změnit sebe? Protože ať se nám to líbí nebo ne, to my jsme si zvolili tuhle vládu. Tuhle podobu státu a měli bychom s tím tak žít.
Ve volbách neexistuje nic jako "menší zlo". Žádné menší zlo není, všichni jsou to stejné sv*ně. Všichni to moc dobře víme, víme, že nám s*rou na hlavu a ani se to nesnaží vydávat za déšť, abych citovala Avatara.
Ale přesto, když se podíváte na tohle:


a potom na tohle:


už to víc nemůžete omluvit slovy, že to jsou zaostalí moraváci. Tohle jsme ze sebe udělali sami. Dokud se nezmění naše myšlení jako společnosti, dokud se náš vyšší smysl pro slušnost, ohleduplnost a laskavost nevybrousí do diamantového lesku, nemůžeme doufat v lepší budoucnost. Protože potom nebude už víc záležet na tom, kdo nás povede, protože my sami z něj uděláme hulváta, když se budeme jako hulváti chovat.
Proto bych neřekla, že vina leží na bedrech systému. Vina leží na nás, protože jsme takový systém stvořili, protože ho dodržujeme a podporujeme.
Za Havla by se nic podobného nestalo. Kdyby náš prezident byl doopravdy někdo, na koho se můžeme spolehnout, nikdy by nás takhle nezsměšňoval. Copak nám může vládnout banda lidí, o které si svorně celý národ myslí, že jsou hlupáci?
Tím, že tam dosadíme nové lidi nic nezměníme, dokud nezměníme sami sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama