Víkendové dobrodružství

25. listopadu 2013 v 21:09 | S-chan
Krom toho, že S-chan začala oficiálně nenávidět doménu blog.cz, protože jí nezobrazuje nově uložené rubriky ani po aktualizování, odhlášení a následném přihlášení, na blogu se jí neobjeví pozdější úpravy ve článcích a to jí doopravdy pije krev, takže má mámonetálně chuť někoho zavraždit... (Kdyby náhodou někdo věděl proč se to děje, S-chan vřele přivítá jakékoliv řešení)
=____________=

Se stalo ještě několik jiných skvělých věcí.


Ač na to S-chan pravděpodobně nevypadá a vlastně v tom ani nijak zvlášť nevyniká, je více méně vášnivým debatérem.
Na své škole podstupuje každotýdenní návštěvy debatního klubu a po bezmála roce a tři čtvrtě tvrdého trénování, v podobě uvažování nad tím, jestli byla Ježibaba v Perníkové chaloupce zlá nebo jí jenom Jeníček s Mařenkou špatně pochopili, se konečně usneslo, že se stane součástí týmu jedoucího na turnaj v debatování.
Vsadím se, že dobrá polovina z vás, si myslí, jaký to není bullshit, že na debatování přece není nic dobrého/těžkého a vlastně je to ztráta času, ale tomu by S-chan ráda oponovala.
Zažila jeden z nejlepších víkendů poslední doby, seznámila se spoustou skvělých lidí a dostala důkaz, že i na Moravě žijí neuvěřitelně zábavní a skvělí lidé.

Turnaj se konal ve městě N (ano, S-chan používá zkratky, aby jí náhodu někdo nevystopoval...ačkoliv by to znamenalo, že si tohle někdo přečte...teď najednou neví, co z toho je míň pravděpodobné T_T) už od pátku po neděli, avšak S-chan se z osobních důvodů nemohla v pátek dostavit. (Byla nemocná...Pervs :P)
Vypravila se proto ranním autobusem z její vísky (přesněji řečeno vstala za podpory tří budíků ve 4 ráno a v 5 ráno už vesele nasedala do autobusu, kde si vedle ní sedl nějaký opilý a smradlavý chlap a neustále se o ní opíral, když vjel autobus do zatáčky, ale to je jiný příběh..) do Prahy. Tam si šťastně hodinku čekala na nádraží než přijel její vlak (právě ste měli možnost zjitit, že S-chan bydlí v tzv. Prdeli světa) a nechala se zavézt do N.
Protože byla samozřejmě dobře připravená na teze (témata), o kterých se mělo debatovat, pročítala si stále dokola své připravené argumenty, jak pro stranu afirmační, tak negační. Dojela s malým spožděním a málem zapomněla vystoupit. Nakonec než našla příslušné gymnázium, kde se měla celá událost konat, tak ztratila většinu času a nemohla se proto ani ubytovat T_T. V obrovském zmatku a za vyčerpání veškerého kreditu, se jí podařilo najít vlastní tým a nějak se ještě domluvit na posledních detailech, než začala první debata.
Oponenti byli už od pohledu zkušení a ostřílení debatéři (ale přesto je její tým rozdal jak malé holky). S-chan ani nikdo z jejího týmu se však nezalekly a směle ji vyslaly na první řeč negativní.
Byla to vážně zábava vzhledem k tomu, že to bylo poprvé, co byla S-chan na nějaké takové události a ve všem tom předchozím zmatku si ani nestačila uvědomit, jak moc nervózní vlastně byla, což se projevilo ve chvíli, kdy začínala svou řeč slovy: ,,Dobré ráno, velice ráda bych vás přivítala na dnešní první debatě, která bude na tezi Minimální mzda, by měla být zrušena, za stranu negativní..." Musela si několikrát zaehmovat a položit papír na lavici, protože z roztřesených rukou by nic nepřečetla, až potom se jakž takž uklidnila a byla schopna napadnout řeč A1.
S-chan mluvila neuvěřitelně dlouhých 6 minut a ačkoliv si řeč přesně rozměřila a naplánovala, bylo to těch nejdelších šest minut v jejím životě. Rozklepaná si sedla na své místo, načež byla vyzvána ke křížovým otázkám, tam jí totálně třetí mluvčí afirmace podkopala nervy a S-chan se málem citově zhroutila, ale nějak se zvládla ubránit a přečkat do konce debaty.
To se událo o cca 40 minut později, načež je rozhodčí (btw neuvěřitelně skvělá osůbka) poprosila o 20 minut času na rozhodnutí výsledku.
S-chan spolu s ostatními trpělivě čekala a sem tam prohodila nějaký žertík. Druhá strana si myslela, že má vyhráno a po pravdě S-chan si to myslela taky. O 30 minut později, je rozhodčí konečně pozvala nazpět a sdělila jim své rozhodnutí.
Dala jim nějaké rady do života s tím, že to pro ní nepřesvědčivě (2-1) vyhrála strana negativní. S-chan tomu nemohla uvěřit, ale vyhrála! =^_^=V


Členové afirmačního týmu se v tu chvíli pokoušeli zabít S-chanin tým nenávistnými pohledy až se jeden opravdu bál, že to udělají. Nakonec si ale podali ruce a vcelku v dobrém se rozloučili.
Druhou sobotní debatu S-chan také vyhrála a potom už nemohla pochopit, jak se mohla tolik bát a být tak nervózní. Ostatní z jejího týmu na tom byly podobně.
Konalo se dokonce dokumentační foto, což byla neuvěřitelně trapná, ale vtipná situace, protože ve chvíli, kdy se mělo přes 100 lidí shromáždit venku a začít mávat do foťáku se ze zadu ozvalo: ,,Řeklo se mávat, ne ha*lovat!"
V sobotu se nakonec konala ještě třetí debata, která byla nepřipravená. To znamenalo, že si jí S-chan vylosovala na místě a potom měla spolu s týmem hodinu na to, vymyslet nějakou slušnou argumentační linii. To se tak úplně nepovedlo a z důvodu zapomění se v čase, dorazily na místo určení o 20 minut později. Načež se rozehrála debata tak epická a plná vtipných hlášek a argumentů, že se nedalo pochybovat o tom, že to byla nejlepší debata z celého turnaje. S-chan, protože zrovna v tu chvíli debatovala za stranu afirmativní, věděla, že na tezi: Měli by se znovu zavést fyzické tresty na školách" má pramlou šanci na výhru a po dokončení řeči A1, která byla tak vynervovaná nedostatkem důkezního materiálu pro podporu jejich argumentů, si tím byla ještě jistější, o čemž jí přesvědčila i první řeč negativní, sebrala všechny vé síly a za 6 a půl minuty pronesla tu nejlepší řeč, ve svém životě. Pokusila se zrehabilitovat své argumenty a ostře napadla negaci. Bylo by nádherné říci, že díky její řeči tu debatu vyhrály, ale to želbohu není pravda, protože ani silná A3 nebyla sto jejich linii uhájit a debata byla prakticky rozhodnutá hned po prvních řečích. I tak se ale všichni nasmáli, dovolili jsme si nějaké to pražské pošťouchnutí a dokonce vylily kávu, když čekaly na verdikt.
Tentokrát je soudili tři rozhodčí. První byla zcela pro stranu negativní a vykládala S-chan a zbylým v jejím týmu svůj názor na to, proč jejich argumenty nevnímala a stále pevně za negací, druzí dva rozhodčí to však vzali objektivně a oběma stranám měli co říci. Vesměs pochválili afirmaci za vtipné pojetí teze a proto to hodnitili jako nepřesvědčivou výhru strany negativní.
Po této náročné tezi si S-chan dala výbornou čkoládu, která stála v automatu o tři koruny méně než v Praze a vzala si bagetu, kterou dostali všichni k večeři. Sešla se zbytkem osazenctva debatního klubu a dali se do hovoru o tom, jak se jim dařilo.
Na noc byla vyhlášená bojovka. To znamenalo, že se všichni lidé rozdělili do týmů po třech, obcházeli stanoviště a tam plnili úkoly. S-chan skončila s kamarádkou a jedním skvělým klukem z Opavy, který měl úžasné vlasy a hrál na elektrickou kytaru. LOL
Každopádně chodili po N asi tři hodiny a stejně se jim nepodařilo naít a obejít všechna stanoviště, protože se v návalech smíchu pořád ztráceli. U každého úkolu (což byly především vědomostní kvízy) měli tak 3 body asi z 15, ale na tom jim vůbec nezáleželo.
O půl jedenácté hodili flintu do žita a šli zpátky na ubytovnu, kde se setkali s otatními. Polehávali na pokojích a povídali si. Padali tam skvělé hlášky a kolovala vodka s džusem. O půl druhé se do pokoje přiřítil S-chanin trenér a všechny poslal spát.
S-chan vstávala v půl osmé a bylo jí neuvěřitelně zle. Pochopila, že pít na vodku s džusem horkou čokoládu a jíst suchou housku od pátečního rána, která se jí skrývala v batohu, asi nebyl nejlepší nápad a proto měla pocit, že každou chvíli omdlí.
Nakonec se jí i ostatním podařilo vstát, zabalit si, vyklidit pokoj a vrhnout se do víru poslední debaty. Tu sice definitivně prohrály, ale na tom už nezáležo, protože po vyhlášení se S-chan rozeběhla spolu s ostatními na vlak. Ten by jim ujel, kdyby někoho nenapadla geniální spásná myšlenka, že lístek si můžete koupit až uvnitř, sice o cca 30 kuron dráž, ale pořád lepší než hodinu čekat.


Výsledek: S-chan už se nebojí mluvit před cizími lidmi, poznala nové přátele, radost z výhry i smutek z prohry, naučila se nová anglická slovíčka zanemnající rúzné věci a co je vůbec nejdůležitější: zjistila, že lístky se dají kupovat až ve vlaku! Tohle všechno a mnohem víc si S-chan odnesla z debatního turnaje a ve své osvětové náladě se rozhodla, přidat něco speciálního na svůj blog. ^^

P.S. Nakonec je ale stejně nejlepší být prostě doma a celý den vyspávat, dívat se na YT na skvělá videa a poslouchat písničky. =^_^=


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akiko Akiko | 30. listopadu 2013 v 10:48 | Reagovat

:-D  u toho clanku jsem se fakt pobavila a gratuluju k tomu ze uz se nebojis :-)  Jinak fatka toho kluka by nebyla?? Prosim prosim smutne koukam *psi kukuc*

2 S-chan S-chan | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 22:29 | Reagovat

[1]: to jsem ráda :D nečekala jsem, že to bude někdo opravdu číst, takžes mi udělala obrovskou radost :-D fotku bohužel nemám :/ ale po chvilce aktivního stalkerování, by tu možná byla jistá šance, jak ho nalézti na facebooku :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama